Zalety i wady depilacji laserowej

Nie tyko latem, ale także w pozostałe pory roku chciałybyśmy cieszyć się idealnie gładką skórą. Jest to konieczne zwłaszcza wtedy, gdy myślimy o noszeniu krótkich spodenek albo spódnic. Depilacja stała się obecnie obowiązkowym zabiegiem każdej kobiety dbającej o swój wygląd. Istnieją przeróżne sposoby pozbycia się niechcianych włosków: możemy korzystać z plastrów z woskiem, kremów do depilacji, maszynki do golenia. Wadą tych metod jest jednak to, że taki zabieg musimy powtarzać co kilka dni, a to zawsze zajmuje sporo czasu. W przypadku maszynki do golenia depilację nóg powtarzać musimy czasem nawet codziennie!

Ogromną oszczędność czasu i wygodę zapewni nam z pewnością depilacja laserowa. Jest to zabieg polegający na usunięciu włosków za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko naszą skórę, gdzie niszczy cebulki włosków oraz ich korzenie. Energia wytwarzana przez laser zostaje wchłonięta przez znajdującą się we włoskach melaninę, co prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia cebulek.

Depilacja laserowa ma mnóstwo zalet. Jest bezbolesna, czego nie możemy powiedzieć o używaniu wosku. Ponadto dzięki niej pozbywamy się owłosienia na kilka tygodni i przez długi czas możemy cieszyć się gładką skórą. W ten sposób oszczędzimy także nasz cenny czas. Co więcej, po kilku zabiegach możemy zaobserwować, że włoski odrastają coraz słabsze, aż w końcu całkowicie przestają rosnąć. W rezultacie już nigdy nie będziemy musieli depilować niektórych partii ciała! Skuteczność tej metody uzależniona jest od koloru naszych włosków. Im ciemniejsze mamy owłosienie, tym więcej zabiegów będziemy potrzebować, by na dłużej się ich pozbyć.

Depilacja laserowa uważana jest za całkowicie bezpieczną dla naszego zdrowia. Przed poddaniem się takiemu zabiegowi musimy pamiętać o kilku warunkach. Skóry, którą zamierzamy naświetlać laserem, nie powinniśmy smarować wcześniej żadnymi kremami, nie powinniśmy się też opalać przynajmniej miesiąc przed planowaną depilacją. Taki sposób depilacji nie jest też zalecany dla kobiet w ciąży albo cierpiących na padaczkę, łuszczycę i cukrzycę.

Mieszkając w Poznaniu lub okolicach i chcąc się zapoznać ze specyfiką zabiegu, wystarczy sprawdzić ofertę poznańskiego Laser DeLux i wybrać odpowiedni zabieg depilacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *