Wyglądaj młodziej dzięki medycynie estetycznej

Mamy okazję obserwować jak ewoluuje i przekształca się kanon piękna. Z otyłych kobiet, które w czasach rubensowskich były ideałami doszliśmy do punktu, gdzie prym wiedzie sylwetka szczupła, niemal wychudzona.

Z każdej prawie strony, w każdej minucie życia bombardowani jesteśmy wszelkimi poradami i sposobami na „bycie piękniejszą”, „bycie szczuplejszą” czy „jak wyglądać młodziej?”. W prasie codziennej, w prasie kobiecej, w radiu, internecie czy na billboardach przy drogach, które na co dzień przemierzamy w drodze do pracy czy szkoły.

Młode dziewczyny coraz częściej wpadają w paranoję goniąc za idealną sylwetką, nienaganną fryzurą czy idealną cerą.

poprawa-rysow-twarzy

Nie możemy jednak lekceważyć tego, że zatracają się w tym coraz starsze kobiety. Panie w wielu 40-50 lat coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne, by powstrzymać bieg czasu, które odznacza się na ich urodzie. Próbują oszukać naturę, której nie można zatrzymać. Wydają grube miliony na kosmetyki, fryzjerów czy lekarzy, którzy mają ukryć zmarszczki, przebarwienia, siwienie czy łysienie, a także ukryć obwisłą skórę, która straciła elastyczność i dobry wygląd.

Jakie zabiegi w ramach medycyny estetycznej ?

Najbardziej pomocna we wszystkich tych działaniach stała się ostatnio medycyna estetyczna.
Medycyna estetyczna, z łaciny medicina aesthetica, to odłamek medycyny, który zajmuje się głównie zapobieganiem procesu starzenia się skóry. Obecne są tam też działania mające na celu rekonstrukcje cery, które temu procesowi już uległy – prościej mówiąc, odmładzają!
Z powodu konieczności wykonywania wielu dość inwazyjnych zawodów, medycyną estetyczną zajmować się mogą jedynie wykształceni lekarze posiadający prawo wykonywania tego zawodu.
Głównym celem medycyny estetycznej jest jednak poprawa wyglądu i atrakcyjności pacjentki.
Medycyna estetyczna wykonuje zabiegi z zakresu:

– laser frakcyjny/diodowy
– światło IPL (znane inaczej jako depilacja laserowa)
– wypełniania (np. kwasem hialuronowym)
– peelingi (złuszczanie naskórka)
– usuwania tkanki tłuszczowej (kriolipoliza/lipoliza kawitacyjna)
– nakłuwanie (mezoterapia igłowa)

Medycyna estetyczna jest potrzebna i potrafi zdziałać cuda. Pamiętajmy tylko, by korzystać z jej dobrodziejstw w umiarkowany sposób.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wyglądaj młodziej dzięki medycynie estetycznej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *