Usuwanie rozstępów jako sposób na eliminację kompleksów

Rozstępy to wyjątkowo nieestetyczna przypadłość skóry. Nie prezentują się zbyt dobrze, a ich pojawienie się zazwyczaj przysparza kobietom wiele kompleksów. Pojawiają się one wskutek zarówno szybkiego przybrania na wadze, jak i w przypadku gwałtownego schudnięcia. Oba te procesy powodują naruszenie naturalnego napięcia skóry, do którego była ona przyzwyczajona przez dłuższy czas. Oczywiście nam rozstępy bardziej kojarzą się z przybieraniem na wadze i związanym z tym procesem rozciąganiem skóry. Te nieestetyczne w początkowej fazie czerwone pręgi to także domena okresu ciąży. Jeśli nie zastosuje się odpowiedniej profilaktyki to mogą pojawić się na brzuchu, udach, piersiach, pośladkach, a także na plecach. Należy wówczas zadbać o to, aby je jak najszybciej usunąć, bowiem jeśli zmienią swój kolor na jasny to wówczas ich eliminacja jest zdecydowanie utrudniona. Są to już rozstępy zastane, prezentujące się jako swojego rodzaju blizny. Co warto dodać? Mianowicie to, że nie tylko gwałtowne wahania wagi warunkują pojawianie się rozstępów. Odpowiedzialne za to są również wahania hormonalne. Stąd często młodzi ludzie, będący w okresie dojrzewania borykają się z tym problemem.

Warto przede wszystkim skupić się na profilaktyce. Zapobieganie pojawieniu się rozstępów polega na utrzymywaniu stałej wagi i stosowaniu specjalnych preparatów. Początkowo wystarczające są kremy intensywnie nawilżające, które dbają o kondycję skóry, ale kiedy rozstępy już się pojawiają to konieczne jest użycie specjalistycznych balsamów, zawierających między innymi witaminy.

Zobacz film – „Jak tworzą się rozstępy”:

Na szczęście od jakiegoś czasu możliwe jest usuwanie rozstępów. Kosmetologia estetyczna dysponuje kilkoma nowatorskimi metodami w tym zakresie, jednakże bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem jest laserowe usuwanie rozstępów. Efekty są już widoczne po jednej sesji takiego zabiegu, jednak kilka sesji, wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu to gwarancja całkowitej eliminacji tych nieestetycznych zmian skórnych. Leczenie laserowe polega na wywołaniu w skórze mikroskopijnej wielkości uszkodzeń, które w następnej kolejności będą podlegać procesom gojenia. Tym samym skóra zostaje zmobilizowana do regeneracji, powodując tym samym spłycenie i poprawę kolorytu w obrębie rozstępów. Skóra niejako odzyskuje swoje dawne właściwości. Sam proces leczenia laserowego nie jest skomplikowany, może nie należy do najprzyjemniejszych, jednak nie wiąże się z dużym bólem. To bardziej odczucie szczypania, które jest niczym w porównaniu do konieczności borykania się z problemem rozstępów. Często są stosowane maści zawierające środek przeciwbólowy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *