Powrót do sprawności ruchowej dzięki pionizatorom

Współcześnie na polskim rynku pojawił się bardzo innowacyjny produkt z branży rehabilitacyjnej, który może pozwolić osobom niepełnosprawnym na przynajmniej częściowy powrót do normalnego, codziennego życia. Osoby niepełnosprawne, niedołężne oraz starsze, które każdego dnia muszą męczyć się z problemem, który pojawia się przy każdej pionizacji ciała, mogą teraz zagwarantować sobie zupełnie inną codzienność. Tym innowacyjnym produktem jest pionizator.

Zastosowanie pionizatorów w życiu

Takie urządzenie może ułatwić uzyskanie pozycji pionowej, czy też przesiadanie się z łóżka na wózek, bądź też w inne miejsca. To urządzenie, które na polskim rynku pojawiło się stosunkowo nie dawno jest połączeniem dwóch dotychczas znanych sprzętów rehabilitacyjnych, stosowanych w przypadku takich chorób jak porażenie mózgowe, łamliwość kości czy zanik mięśni. Zrodziło się ono z tradycyjnego pionizatora oraz z podnośnika transportowego.

Czy uszkodzenie kręgosłupa nie przeszkadza w używaniu pionizatorów?

Doskonale sprawdza się również u osób, których niepełnosprawność wynika z uszkodzenia rdzenia kręgowego. Cała konstrukcja tego urządzenia pionizującego opiera się na podstawie jezdnej i została wyposażona w kółka, które umożliwiają przesunięcie urządzenia, zarówno z chorym, jak również i bez niego. Co więcej jest ono wyposażone w siedzisko, które jest dostosowane do przesuwania po nim od tyłu bądź też boku, dlatego też ten pionizator można wykorzystać właściwie w każdej sytuacji. Bez względu na to, czy ma to być transfer pomiędzy łóżkiem, krzesłem, samochodem, toaletą czy wanną, będzie ono doskonale spełniać swoją funkcję.

Warto jeszcze zaznaczyć, że siedzisko może być odpięte, a później ponownie dopięte do uchwytu, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność tego urządzenia. Ten innowacyjny pionizator posiada jeszcze podpórki stabilizujące kolana, stopy oraz cały tułów, wówczas gdy zachodzi pionizacja ciała.  Daje to także duże poczucie bezpieczeństwa chorym w czasie postawy pionowej. Co więcej wszystko może odbyć się przy wykorzystaniu niewielkiego pilota, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Wybór sprzętu medycznego jest przeogromny

Obecnie na rynku jest wiele urządzeń rehabilitacyjnych do wyboru. Wiele z nich może mieć naprawdę ogromne znaczenie w życiu chorego, który tak naprawdę dotychczas nie wykorzystywał wszystkich swoich możliwości. Nowe technologie i zastosowana technika, wciąż tworzą kolejne urządzenia, które mogą znaczą zwiększyć udział chorych i niepełnosprawnych w ogólnym życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Czekamy więc, na następne nowości w sklepach ze sprzętem medycznym, który służy do rehabilitacji i może przyspieszyć powrót do zdrowia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *