Co obniża cholesterol?

Złe wyniki cholesterolu nie wróżą niczego pozytywnego pod względami zdrowotnymi. Przeciwstawienie się negatywnym wynikom nie zajmuje tak naprawdę wiele czasu. Trzeba jednak do tematu podejść z głową oraz odrobiną poświęcenia. Dzięki artykułowi dowiesz się, co skutecznie obniża negatywny cholesterol.

Problemy z wynikami krwi i otyłością można szybko rozwiązać

Jesteś otyły, nie możesz się nigdy wyspać, twoje wyniki krwi wywołują grozę, boli cię serce i czujesz, że zbliża się najgorsze, chociaż jesteś osobą w średnim wieku? Jeżeli spełniasz powyższe czynniki nadszedł najwyższy czas na zadbanie o właściwy jadłospis oraz koniecznie aktywność fizyczną, nawet w wersji minimalistycznej.

Negatywny cholesterol LDL jest największym przeciwnikiem w walce o zdrową sylwetkę, dlatego pytanie co obniża cholesterol jest jednym z najlepszych, jakie możesz sobie zadać. Co interesujące taka dieta nie wymaga wielkich wyrzeczeń, a często jest tańsza, bardziej smaczna, prosta w przygotowaniu. Krok pierwszy to obniżenie podaży kalorii, przy jednoczesnym nasyceniu ciała prawdziwą energią, pochodzącą z właściwej kompozycji węglowodanów.

Zamiast kanapek z margaryną, szynką i serem przerzuć się na płatki owsiane z naturalnymi owocami oraz jogurtem lub mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu. Płatki owsiane podobnie, jak owoce i warzywa najlepiej sprawdzające się jako drugie śniadanie gwarantują napływ energii przez wiele godzin, a jednocześnie zabijają uczucie głodu. Ich przygotowanie to dosłownie dwie minuty. Musisz spożycie tłuszczy nasyconych, głównie pochodzenia zwierzęcego zastąpić właśnie naturalnym błonnikiem. Jeżeli dodasz do tego drobną aktywność fizyczną wyniki krwi mogą poprawić się zaledwie po dwóch tygodniach. Na początku swojej przygody ze zmianą diety uzupełniaj ją o kompleksy multiwitamin.

Przyda się witamina A i E, dająca maksymalną energię plus odporność organizmu. Nie eliminuj tłuszczy, ale naucz się rozpoznawać właściwy ich rodzaj. Nasycone są złe, np. masło, a nienasycone są dobre, np. oliwa z oliwek. Niech w twojej lodówce zagości chude mięso, bez dodatków chemicznych. Naucz się picia wody mineralnej i jedz po prostu w regularnych porach, a pozytywne zmiany przyjdą szybko.

Praktyka i systematyczność czyni mistrza

Jak widzisz nie musisz nawet zlecać wykonania jadłospisu profesjonaliście. Wystarczy wprowadzenie fundamentalnych zmian oraz ich systematyczny monitoring.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Co obniża cholesterol?, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *