Nowości wykorzystywane w ortopedii

Wypadki samochodowe to w Polsce codzienność. Ich przyczyną zazwyczaj jest brawura, nadmierna prędkość, ale i niekorzystne warunki pogodowe. Niestety żadne tłumaczenia nie pocieszą osób, które ucierpiały na skutek niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Najczęściej poszkodowani w wypadku skarżą się na bóle głowy, żeber i kończyn. Zazwyczaj po groźnym wypadku zostaje nie tylko trauma w psychice, ale i ślady w postaci połamanych rąk czy nóg. Rehabilitacja tych części ciała jest żmudna i długotrwała.

W przypadku złamania rąk bardzo ważne jest unieruchomienie kończyny w celu jej prawidłowego wzrostu. Do tego wybierane są najczęściej stabilizatory oraz temblaki. Natomiast w przypadku problemów z barkiem czy obojczykiem lepiej sprawia się kamizelka ortopedyczna, która odciąża obszar barkowy.

Tego rodzaju kamizelki są wykonanego z lekkiego materiału. Dzięki temu osoba poszkodowana może spokojnie przemieszczać się bez obawy, że ręka czy bark będą zbyt mocno obciążone. Według lekarzy ortopedów kamizelka może być wykorzystywana we wszystkich chorobach, których skutkiem są patologie barku. Ponadto wykorzystuje się ją w traumatologii, reumatologii czy neurologii. Coraz częściej zakładana jest pacjentom, którzy przeszli operację części barkowej. Oni cenią sobie fakt, że można ją dowolnie regulować i szybko zakładać.

Podczas wypadku samochodowego całe ciało ulega ogromnej sile, która przeciąża nie tylko narządy wewnętrzne, ale przede wszystkim cały układ kostny. Niestety w przypadku kręgosłupa skutki tego przeciążenia poszkodowany będzie odczuwał jeszcze przez kilka miesięcy po wypadku. Z tego powodu ortopedzi zalecają noszenie gorsetów. Chociaż jest to produkt przeznaczenia medycznego, częściej był wykorzystywany na siłowniach. Tymczasem gorset ortopedyczny został stworzony do wzmocnienia i odciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Odcinki lędźwiowy oraz szyjny kręgosłupa cierpią najbardziej podczas wypadku. Na szyję zakładany jest kołnierz, dzięki czemu mięśnie mogą odpocząć i szybko wracają do formy i podtrzymywania kręgów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *