Nie tylko dla sportowców – stabilizatory kolana i kule łokciowe

Życie szykuje dla nas każdego dnia wiele niespodzianek i tak naprawdę nigdy nie możemy spodziewać się tego, kiedy pojawią się one w naszym życiu. Niestety tak to już jest, że raczej większość z nich nie będzie mogła spotkać się z naszym entuzjazmem, ponieważ nie będzie to wygrana na loterii, o której  każdy z nas marzy.  Tak naprawdę nawet nie zdajemy sobie często sprawy z tego na jak wiele niebezpieczeństw jesteśmy narażeni w ciągu dnia.

Dlatego też niespodziewany się tego, że mogą nas dotknąć różnego rodzaju choroby, schorzenia i kontuzje, które wykluczają nas na jakiś czas z życia codziennego. Dlatego też nie przyjdzie nam do głowy, żeby przygotować się na przykład inwestując w kule łokciowe, do podpierania się, gdy nasza noga jest do połowy w gipsie, czy też stabilizator kolana, gdy jedynie tylko ten staw odmawia nam posłuszeństwa.

Problemy ze stawami to nie tylko domena sportowców

Złamanie nogi, czy też uszkodzenie bądź nadwyrężenie stawu kolanowego może okazać się dość poważną kontuzją, która nie pozwoli na funkcjonować tak jak do tej pory. Wielu z nas wydaje się, że na takie zagrożenia ze strony dolegliwości stawowych narażeni są jedynie sportowcy, którzy fundują swojemu organizmowi nadmierny wysiłek.

Tymczasem stawy kolanowe mogą spowodować nam wielu cierpień również wtedy, gdy wcale ich nie nadwyrężamy. Ich struktura może ulec uszkodzeniu nawet w czasie wykonywania codziennych obowiązków, porządków, a nawet w czasie długotrwałego siedzenia w jednym miejscu, gdzie nie mają one wystarczającego ruchu.

Maź stawowa, która spełnia funkcję poślizgową i nawilżającą, dla każdego stawu może ulec wielu zmianom chorobowym, co sprawia, że pojawiają się pierwsze objawy w postaci bólów i ograniczenia ich ruchomości.

Dla kogo stabilizatory kolana?

Jeśli chodzi o wcześniej wymieniony stabilizator kolana to jest on raczej przeznaczony dla osób, które mają już za sobą jakąś kontuzję i zaleca się im dużą ostrożność w wykorzystywaniu tego stawu. Wymienione również przez nas kule łokciowe będą już nam towarzyszyły w czasie samych kontuzji i zmian, które nieumożliwianą nam normalne wykorzystywanie stawu kolanowego do chodzenia, kucania, czy też przyjmowania innych póz, w których kolana i nogi biorą udział.

Zarówno stabilizatory kolana, jak również kule łokciowe, można zamówić przez Internet, dobierając do swoich potrzeb ich rozmiar oraz inne parametry.  Pożyczanie ich od kogoś nie jest raczej dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze z tego względu, iż ich rozmiar może być odmienny z naszymi wymiarami, jak również ze względów higienicznych, co tyczy się przede wszystkim stabilizatora stawu kolanowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

One thought on “Nie tylko dla sportowców – stabilizatory kolana i kule łokciowe

  • 29 listopada 2012 o 15:26
    Permalink

    Szkoda, że teraz o tym się dowiaduję, normalnie to bym lekarza poprosił, aby mi włożył stopę w stabilizator a nie gips :/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *