Materace przeciwodleżynowe dla pacjentów

Obecnie w sklepach medycznych sprzedaje się materace przeciwodleżynowe różnego rodzaju. Odróżniają się one od siebie przede wszystkim rodzajem wypełnienia komór, z których są utworzone. Dzięki zastosowaniu różnego wypełnienia, takie materace mogą mieć również inne funkcje, jak także gwarantować w pełni profesjonalną opiekę medyczną. Oprócz materaców o działaniu przeciwodleżynowym można również wyróżnić poduszki ortopedyczne, które również mogą im zapobiegać.

Jakie materace na odleżyny są najlepsze?

Obecnie tymi materacami, które uważa się za najskuteczniejsze są te zmiennociśnieniowe. Ich koszt jednak może okazać się dość spory, ponieważ wymaga on urządzenia, które na bieżąco będzie kontrolować i zmieniać ciśnienie w poszczególnych komorach materacu.

Każdy z nas chyba wie, w jaki sposób powstają odleżyny. Dlatego też zrozumiały powinien być fakt, dlaczego zmiana rozkładu ciężaru ciała chorego, może pomóc zapobiegać ich powstawaniu. Jednak nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup materaca zmiennociśnieniowego. Na szczęście są również inne dla niego alternatywy, które również mogą zagwarantować skuteczne działanie przeciwodleżynowe, które dodatkowo będzie wzbogacone innymi właściwościami.

Dodatkowe wymagania względem materaców przeciodleżynowych

Wszystkie materace przeciw odleżynom, aby gwarantowały swoje właściwości oprócz różnie wypełnionych komór powietrznych, powinny również się nie nagrzewać oraz dobrze pochłaniać wilgoć i pot wydzielony przez skórę. Te, wypełnione łuskami mogą również gwarantować delikatny masaż skóry w czasie przesuwania się ich pod ciałem chorego.

Zarówno materace jak i poduszki ortopedyczne powinny być również stabilne. Chory nie powinien odczuwać dyskomfortu „zapadania” się gdzieś w jednym miejscu. Mogą być one również wypełnione łuskami z taniną i rutyną, które zapobiegają rozwijaniu się roztoczy i bakterii, które mogą dodatkowo zagrażać zdrowiu leżącego. Tym samym możemy przypisać im właściwości przeciwalergiczne. Wiadomo, że alergie dodatkowo mogą bardzo wyraźnie osłabiać ludzki organizm, ponieważ są reakcją układu immunologicznego, który powinien zająć się rekonwalescencją chorego, a nie walką z dodatkowymi alergenami.

Warto więc zwrócić uwagę na to, wybierając materac przeciwodleżynowy. Jak już mówiliśmy wybór jest duży, więc łatwo o czymś zapomnieć. Najlepiej porównywać do siebie kolejne z nich i w ten sposób wybrać najlepszy. Jeśli chodzi natomiast o poduszki ortopedyczne to do ich podstawowych zastosowań należy zaliczyć zapobieganie zwyrodnienia kręgów szyjnych, co również jest częstym następstwem długoterminowego leżenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *