Gdzie się przebadać?

Badania przesiewowe, które wprowadzono w Polsce, przyniosły w ostatnich latach wzrost wykrywalności groźnych chorób. Postęp, jaki się dokonał w tej materii, pozwala chorym na szybkie zdiagnozowanie groźnych chorób, które zwykle nie dają o sobie znać aż do momentu, kiedy leczenie jest mało efektywne. Dlatego tak ważnym elementem służby zdrowia jako całości jest szybkie i skuteczne diagnozowanie i wdrożenie niezbędnego leczenia. USG jest jednym z najpopularniejszych badań, które pozwala specjaliście natychmiast rozpoznać problem, którego chory na co dzień nie widzi. Szczególnie groźną chorobą jest rak piersi u kobiet. USG piersi wykonywane jest u każdej kobiety po trzydziestym roku życia. Każda kobieta, która z sukcesem zakończyła terapię, jest wyrywkowo poddawana badaniom bez względu na wiek.

Na czym polegają badania USG ?

usg-piersi

Badania USG to nie tylko wykrywanie chorób nowotworowych, ale także diagnostyka chorób o charakterze urazowym. Urazy odniesione podczas uprawiania sportu często są nie tylko bolesne, ale także potrafią całkowicie uniemożliwić sprawne poruszanie się. USG kolana jest jednym z najbardziej popularnych badań. Każdy, kto uprawia sport-amatorsko czy wyczynowo-prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z problemem kolan. USG kolana to całkowicie bezinwazyjna metoda badania, która pozwala lekarzowi specjaliście określić typ uszkodzenia, ogólny stan kolana i zalecić odpowiednią terapię. Badania są w pełni refundowane przez krajowy NFZ. Każde badanie USG jest badaniem bezinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym. USG piersi polega na tym, że lekarz specjalista, używając specjalnego urządzenia, przemieszcza skaner po diagnozowanej piersi i na bieżąco może stwierdzić, czy są obecne jakiekolwiek zmiany w obrębie badanej piersi, czy nie.

Urządzenie cały czas rejestruje przebieg badania. Identycznie wygląda badanie USG kolana. Czas trwania badania uzależniony jest od danego specjalisty, obszaru badania, bowiem nie tylko piersi, czy kolana mogą być poddane badaniu USG. Jako, że jest to badanie bezinwazyjne, nie należy tego badania się obawiać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Gdzie się przebadać?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *