Dobieranie inwalidzkich wózków elektrycznych – na co zwrócić uwagę?

Specyfikacja wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym to coś na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w czasie ich zakupu. Wybór pomiędzy ich kolejnymi modelami, może okazać się dość trudny, ponieważ obecnie powstało już wiele modeli takich pojazdów, bądź też podobnych, dlatego też najlepiej będzie wybrać jeden spośród nich na podstawie porównania.

Koszty wózków elektrycznych

Z pewnością w pierwszej kolejności w oczy będzie rzucała nam się przede wszystkim cena takich urządzeń. Nie sposób zaprzeczyć, że ma ona bardzo duże znaczenie. Jednakże kiedy zaczniemy porównanie kolejnych możliwości i funkcji, w które zostały wyposażone kolejne modele tych urządzeń, szybko będziemy mogli się przekonać, że naprawdę warto zapłacić trochę więcej. Taki zakup ma służyć przez wiele lat. Dlatego też taka inwestycja w swoje możliwości nie powinna być ograniczona przez jakieś przyziemne czynniki, którymi są niestety środki pieniężne.

Dofinansowanie od NFZ

Już przed decyzją o zakupie warto dowiedzieć się o możliwość dofinansowania z NFZ, które przygotowuje każdego roku projekty dofinansowań z myślą właśnie o takim przeznaczeniu. Jeśli natomiast nie uda nam się zdobyć w ten sposób pieniędzy to warto zapytać się w sklepie o możliwość spłaty w ratach. Obecnie elektryczne wózki inwalidzkie oferowane są nie tylko w lokalnych punktach handlowych, ale również za pośrednictwem sieci internetowej, gdzie każdy internauta może przekonać się czym charakteryzują się takie urządzenia oraz w jakich kwotach oscyluje ich cena.

Na stronach internetowych sklepów z takim asortymentem, możemy dowiedzieć się również tego, na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupu takiego urządzenia. Do podstawowych funkcji, w które powinien być wyposażony wózek będzie należała regulacja siedziska, oparcia oraz podłokietników. Należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość wózka oraz maksymalne obciążenie. Nie bez znaczenia będzie również moc silnika i pojemność akumulatorów, które są źródłem energii.

Wszystkie elektryczne wózki inwalidzkie muszą być wyposażone w precyzyjny panel sterowania, który nie sprawi żadnych problemów w obsłudze,  zarówno osobom młodym jak i starszym. Dla wielu osób niezwykle ważne będzie to, czy dane wózki elektryczne mogą zostać złożone do mniejszych rozmiarów. W pełnej wersji nie będą mogły się one zmieścić do samochodu, więc osoba chodzą nie będzie mogła podróżować na większe odległości. Na wielu stronach sklepów internetowych ze sprzętem medycznym, można znaleźć szczegółowo przygotowane porównanie takich pojazdów, dzięki którym można precyzyjnie wskazać ten, który będzie odpowiedni dla potrzeb chorego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *