Jak dieta wpływa na stan okolic intymnych?

Ciągle nawracające zakażenia pochwy, a przy tym odczuwanie wysokiego dyskomfortu w postaci pieczenia oraz świądu – jeśli pomimo stosowania leków przeciwko zapaleniom pochwy one dalej wracają, warto jest zastanowić się nad własnym trybem życia. Mało z nas wie, jak wielki wpływ na stan zdrowia pochwy mają takie czynniki jak uprawianie sportu oraz odpowiednio zbilansowana dieta. To dwa najbardziej podstawowe sposoby zapobiegania powstaniu powracających infekcji.

Jak należy się poprawnie odżywiać aby uniknąć zapalenia pochwy?

Po pierwsze, wskazanym jest aby zadbać o jakość produktów. Musi to być jedzenie nieprzetworzone, bogate w odpowiednie składniki mineralne. Należy zrezygnować z nadmiernych ilości cukrów oraz tłuszczy na rzecz pożywienia wysokobiałkowego, pieczywa pełnoziarnistego oraz dużej ilości warzyw i owoców.

Szczególnie niekorzystnie na stan okolic intymnych działa picie słodzonych soków oraz kolorowych napojów. Najlepiej jest wybierać warzywa świeże oraz bogate w witaminę C, która pobudza do wytwarzania pałeczek mlekowych naturalnie chroniących odpowiedni stan flory bakteryjnej pochwy. Dietę dobrze wzbogacić o elementy takie jak pestki, nasiona oraz jajka.

W diecie mającej na celu chronić nasz organizm przed powstawaniem stanów zapalnych pochwy, potrzebnym jest również unikanie niektórych produktów. Mowa tu o żywności, która jest ogółem wysoko przetwarzana, takiej jak zupki chińskie, konserwy oraz jedzenie typu instant. Nie należy sięgać po cukry proste, które kryją się pod postacią zwykłego białego ryżu czy chociażby pszennego pieczywa. Wskazanym jest absolutnie wystrzegać się spożywania kiełków oraz różnego rodzaju alkoholu.

Leczenie schorzeń miejsc intymnych

Oprócz stosowanej diety, trzeba dobrać odpowiednią kurację medyczną. Na własną rękę dostaniemy w aptece specjalne globulki dopochwowe, które warto aplikować na noc. Te globulki posiadają substancję aktywną, która szybko leczy infekcje dzięki swemu bezpośredniemu działaniu. O globulki warto zapytać swojego ginekologa, a przed zastosowaniem dokładnie zapoznać się z ulotką załączoną do leku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak dieta wpływa na stan okolic intymnych?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *