Co blokuje obniżenie cholesterolu

Jeśli masz więcej niż 30 lat i prowadzisz siedzący tryb życia, to istnieje spora szansa, że zaczniesz miewać problemy ze zdrowiem. W szczególności praca w biurach i agencjach, gdzie tempo pracy jest spore, może zachęcać do spożywania tak popularnego junk foodu, czyli śmieciowego jedzenia, które posiada nic innego jak puste kalorie. A to z pewnością nie wpłynie na obniżenie cholesterolu.

Nie ma co dalej ukrywać, że problemy z sercem mają jedynie zaawansowani wiekiem staruszkowie, których wiek zwyczajnie nie pozwala na zdrowy tryb życia. Prawda jest taka, że nasze ostatnie zmiany w systemie pracy z aktywnej ruchowo na siedzącą przed biurkiem sprawiają, że przybieramy nietypowe pozy na krześle, a co za tym idzie uciskamy nasze narządy wewnętrzne.

Dodajmy do tego jedzenie najczęściej lichej jakości produktów spożywczych jak kiełbasa z dyskontu, chipsy czy co gorsza mieszanie tego wszystkiego i zapijanie napojem gazowym, który dodatkowo podnosi nasz poziom cukru we krwi. Nie dziwota, że obniżenie cholesterolu będzie poważnym problemem, skoro brakuje nam ruchu i diety, czyli dwóch ważnych elementów potrzebnych do zdobycia dobrego zdrowia.

Jak zatem możemy zacząć zmieniać te nawyki?

Możesz zastosować się do kilku metod:

  1. Zacznij jeść zdrowo i się ruszać, a wpłynie to na obniżenie cholesterolu.

Proste? Jasne że tak, przecież to najczęściej podawana porada, której wprowadzenie w życie będzie dosyć trudne. Zapewne niejeden znajomy proponował ci takie rozwiązanie, lecz od razu możemy sobie jasno powiedzieć, że ta prosta rada może i faktycznie sprawi, że obniżenie cholesterolu stanie się realne, lecz jak naprawdę będziesz skłonny do poświęcenia czasu i energii na takie działania?

Z doświadczenia moich znajomych i mojego osobistego wynika, że w rzeczywistości największym problemem ze zmianą swoich nawyków jest przede wszystkim brak prawdziwego zaangażowania wynikający z nierozsądnego i bezpodstawnego przedsądu, że zmiana nawyków wymaga gargantuicznej pracy.

To błąd. Obniżenie cholesterolu jest możliwe, a jedyne co trzeba zrobić to uświadomić sobie, że tak naprawdę wystarczy zmiana paradygmatu myślenia, aby potrafić przenosić góry. Zamiast powtarzać nie da się zmień myślenie na zrobię to teraz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *