Badanie jamy brzusznej za pomocą USG

Czasem doskwierają nam różne dolegliwości związane z układem trawiennym lub organami znajdującymi się w jamie brzusznej. W takich sytuacjach lekarze pierwszego kontaktu kierują pacjentów na badania USG, które są w stanie rozwiać wątpliwości powstających przy stawianiu diagnozy.

Badanie USG oparte jest na urządzeniu zwanym ultrasonografem. Dzięki zastosowaniu technologii wysyłającej sygnały ultradźwiękowe możliwe jest stworzenie obrazu przedstawiającego przekrój badanego obiektu. W ten sposób bada się w szczególności jamę brzuszną, ale również naczynia krwionośne czy serce.

Badania USG Łódź, które nakierowane są na jamę brzuszną nie powodują żadnych dolegliwości, są bezinwazyjne oraz tanie w wykonaniu. Jedynym problemem na jaki narzeka część pacjentów, jest stosowany żel, który swoją temperaturą powoduje niekiedy dyskomfort na brzuchu. Jest to jednak bardzo nieistotny problem związany z badaniem.

Samo badanie USG w Łodzi może pomóc wykryć schorzenia związane z wątrobą, śledzioną, pęcherzem, trzustką jak również może pomóc wykryć nieprawidłowości związane z płodem znajdującym się w macicy.

Nowoczesne technologie pozwalają aktualnie prezentować trójwymiarowe wyniki badania co umożliwia jeszcze dokładniejsze oględziny badanego organu lub płodu. Dzięki temu dużo szybciej można odkryć dolegliwości jakie przyszły noworodek będzie miał po porodzie oraz, w niektórych przypadkach wyleczyć je jeszcze przed rozwiązaniem ciąży.

Badanie USG, mimo że uznawane jest jako nieinwazyjne i bezpieczne, nie powinno odbywać się bardzo często, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży. Może to spowodować nieprawidłowy rozwój płodu w macicy.

Badanie USG stosowane może być również wewnątrz organizmu

Wewnętrzne zastosowanie ultrasonografu uzasadnione jest w przypadku szczegółowego badania jajników i macicy  kobiet oraz przewodu pokarmowego u wszystkich pacjentów z dolegliwościami tego układu. Ultrasonograf można stosować w wielu innych schorzeniach, w szczególności jeśli chodzi o kwestie związane z przepływem krwi i układem krążenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *