Jak wzmocnić pamięć i koncentrację?

Do problemów z pamięcią i koncentracją przyznaje się podobno co drugi Polak. Czy w ogóle koncentrację oraz pamięć da się ćwiczyć? Co zrobić, aby przeciwstawić się negatywnym stereotypom i nie musieć wszystkich ważnych danych zapisywać?

Poznaj umysł, a wpłyniesz na pamięć

Umysł człowieka funkcjonuje w dwóch wymiarach pamięci, długoterminowej oraz krótkoterminowej. Żeby informacja na trwale zagościła w głowie należy wzmocnić koncentrację i pamięć krótkoterminową. Widać wyraźnie powiązanie między zapamiętywaniem, a koncentracją. Nie ma właściwie jednego bez drugiego. I w tym cały kłopot.

Bo koncentracja jest potrzebna nie tylko do zapamiętywania, ale też odtwarzania już zgromadzonych danych. Najnowsze badania pokazują, że człowiek tak naprawdę zapamiętuje wszystkie informacje, na jakie przynajmniej raz zerknął, jednak ze względu na niewielki trening umysłu, trudno je wyciągnąć. Słaba pamięć to inaczej słaba koncentracja. Jeżeli chociaż minimalnie zastanawiasz się nad daną rzeczą, rośnie w tobie potencjał odbioru.

Tym samym na pamięć i koncentrację działa spokojne, uporządkowane środowisko nauki, wysoka forma fizyczna, czas wolny, brak pośpiechu. Poza tym znacznie lepiej zapamiętasz i skoncentrujesz się na wiadomościach korzystnych dla ciebie. Koncentrację, a zatem pamięć perfekcyjnie wzmacnia harmonia ciała i ducha. Zacznij też częściej myśleć o różnych zagadnieniach i o tym, co przed chwilą przeczytałeś. Unikaj koniecznie stresu i stosuj naturalną suplementację, bo ta wyrównuje idealnie bilans mikroelementów w organizmie, odpowiadających za właściwy transport paliwa do wszystkich tkanek ciała, w tym do mózgu. Jeżeli masz problem z zapamiętaniem ogromu danych po prostu je streszczaj, wyciągaj z nich fundamentalne sprawy, główne myśli. Kiedy zaczynasz zadanie, nigdy nie rozpraszaj się, aż do jego finalizacji. Mocne zaangażowanie po pewnym czasie zamieni się w stan wzmożonej aktywności umysłu.

Praktyka czyni mistrza

Ludzie z najlepszą pamięcią to zatem osoby, które potrafią niesamowicie się skoncentrować i od razu chwytają informacje kluczowe dla ich rozwoju. Rozbudzaj w sobie stale ciekawość świata, skoncentruj się na pojedynczej czynności i odrzuć wielozadaniowość tak szkodliwą dla umysłu. Przez koncentrację dojdziesz do największych zasobów pamięci długoterminowej. Wydajność podejścia z pewnością cię zaskoczy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

2 thoughts on “Jak wzmocnić pamięć i koncentrację?

 • 1 września 2015 o 17:41
  Permalink

  Ja przy wysiłku intelektualnym lubię wzmocnić swoją koncentrację właśnie taką dawką Vitabuerlecithin

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2016 o 11:35
  Permalink

  Brak pospiechu w dzisiejszych czasach? Dawno nic mnie tak nie rozśmieszyło… Dla mnie świetnym wspomaganiem umysłu jest żeń- szeń. Doskonale wzmacnia koncentrację, dodaje sił witalnych i zwiększa odporność na stress. Korzystam z dobrodziejstwa trzech gatunków tego korzenia i osiągam sto procent ponad normę. Jak pomyślę, że niedawno nie miałam siły na nic, nie mogłam się kompletnie skoncentrować na pracy, to ogromnie żałuje, że wcześniej nie poznałam żeń- szenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *