Skuteczny sposób na wybielanie zębów

Każdy z nas marzy o białych zębach. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie i wpływa na naszą atrakcyjność. Ale jak wybielić zęby? Metod jest wiele. Wiele osób wybiela zęby domowymi sposobami. Stosują specjalne pasty do zębów. Zdarza się, że stosuje się sodę, amoniak czy też cytrynę. Bardzo modne są też paski wybielające.

W tym artykule zajmiemy się wybielaniem zębów przy użyciu lampy Beyond. Jest to bardzo innowacyjna metoda. W naszym kraju ponad 1000 gabinetów stomatologicznych oferuję wybielanie zębów przy użyciu właśnie tej metody.

Trzeba pamiętać, że zabieg ten wykonuje się na zdrowych zębach, co zresztą powinno być regułą, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Na początek nakłada się żel wybielający na nasze zęby (od jedynek do piątek). Stomatolog osłania również dziąsła specjalnym środkiem ochronnym. Cały proces wybielania trwa około 45 minut (3 sesje po około 15 minut). To właśnie wtedy środek wybielający zostaje uaktywniony przez specjalną lampę. Po zakończonym naświetlaniu na zęby zostaje nałożony fluor, który ma działać łagodząco.
Tak jak w przypadku past, czy pasków wybielających, tak samo wybielanie lampą Beyond może powodować chwilowe podrażnienie i nadwrażliwość zębów.

Niewątpliwie zaletą poprawiania swojego uśmiechu w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym jest opieka lekarza na każdym etapie tego procesu. Chodzi tu również o sprawdzenie stanu uzębienia, usunięcie kamienia nazębnego i określenie właściwego pH jamy ustnej pacjenta. Dużym plusem wybielaniu przy użyciu lampy jest natychmiastowy efekt. Zęby stają się jaśniejsze o kilka odcieni, a sam efekt utrzymuje się przez 2-3 lata.

Ubytki a wybielanie zębów

Trzeba wspomnieć, że tego zabiegu nie powinny wykonywać osoby poniżej 16 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wybielanie zębów nie jest też odpowiednie dla osób, które mają znaczne ubytki lub mają też nasiloną wrażliwość termiczną zębów.

Wybielanie za pomocą tej lampy na pewno pomoże osiągnąć nam bielszy uśmiech i lepsze samopoczucie, a nawet wpłynie na poprawę kondycji naszych zębów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *