Znamiona szpecą twoje ciało? Pozbądź się ich raz na zawsze!

Znamionami nazywamy niewielkie zmiany skórne, które w jakiś sposób zniekształcają naturalną budowę tkanki skórnej. Częstokrotnie są to drobne pieprzyki, lecz do znamion zalicza się również blizny po poparzeniach albo zacięciach, kurzajki czy też zrogowacenia skóry.

Nie jest powiedziane, że każde znamię jest szpecące. Dla przykładu pieprzyk Marylin Monroe nadał jej charakterystycznego powabu, a blizna na brodzie Harrisona Forda i defekt w mięśniu twarzy sprawił, że ten aktor ma charakterystyczny, wiecznie zawadiacki uśmiech.

Niemniej spore grono ludzi, zwłaszcza kobiet, nie pragnie znamion na swoim ciele. W dużych miastach, jak Łódź czy Poznań, usunięcie blizny jest prostym zabiegiem kosmetycznym.

Typy i rodzaje znamion

Najpopularniejszy typ znamion to znamiona barwnikowe. Zalicza się do nich:

  • Pieprzyki,
  • Ciemne okręgi,
  • Przebarwienia skórne,

Powstają one przede wszystkim w efekcie nadprodukcji melatoniny, odpowiadającej za między innymi za kolor skóry.

Inne rodzaje znamion leczonych w Łodzi zalicza się blizny wypustkowe. To najczęściej zrogowacenia skóry albo spuchnięcie jej w jednym miejscu. Częstokrotnie takie miejsce porastają dodatkowo włosy, a skóra ma ciemny kolor.

Znamion nie powinno się ignorować, zwłaszcza, że mogą przyczyniać się do powstawania czerniaka, czyli wstępnej fazy raka skóry. Kontrola naszych blizn i znamion jest szczególnie ważna, jeśli mamy je w dużej ilości albo charakterystycznie duże.

Usuwanie blizn i znamion u dermatologa

Blizny można usunąć w prosty i bezbolesny sposób. Wizyta u dermatologa w Łodzi albo kosmetologa skóry składa się najczęściej na zmrożenie zmiany skórnej pod znieczuleniem, wycięcie blizny, zaszycie rany i powolny proces gojenia się.

Takie znamiona, jak kurzajki, dosyć łatwo da się usunąć i najczęściej jest to zabieg od ręki. Natomiast rozległe poparzenia skóry wymagają konsultacji medycznej oraz wielokrotnych zabiegów, aby całkowicie usunąć bliznę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
Znamiona szpecą twoje ciało? Pozbądź się ich raz na zawsze!, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

One thought on “Znamiona szpecą twoje ciało? Pozbądź się ich raz na zawsze!

  • 29 listopada 2012 o 09:48
    Permalink

    Moja siostra miała raz wielkiego pieprzyka na brodzie, wszyscy śmiali się z niej w szkole. Więc przed pójściem do gimnazjum wymusiła na rodzicach zabieg usunięcia znamienia i po kilkunastu dniach pobolewania wreszcie wygląda normalnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *