Laserowe usuwanie blizn

Blizny na ciele stanowią nie tylko widoczny defekt urody, ale i są przyczyną dużego dyskomfortu psychicznego człowieka. Zdarza się, że są na tyle duże, twarde i zgrubiałe, że powodują nasilający się ból. Rozwiązaniem problemu może być coraz bardziej popularne ostatnimi czasy laserowe usuwanie blizn. Zabieg wykonywany na ciele pacjenta oparty jest na zasadzie foto-termolizy, która polega na pochłonięciu przez komórki skóry naruszonej energii świetlnej i zamienienia jej w cieplną, która przyczyni się do tak zwanego re-modelingu tkanek. W obrębie blizny tworzona jest siatka mikrouszkodzeń na przemian z komórkami nieuszkodzonymi, które zaczynają swój właściwy proces odbudowy. Blizna zostaje zmiękczona, zmienia się jej koloryt i konsystencja – tym samym przypomina prawidłową tkankę skórną. Sam zabieg nie jest procesem bolesnym.

Informacje na temat zabiegu znajdą Państwo w dziale FAQ na stronie kliniki LaserCare:

Pacjenci odczuwają jedynie pieczenie bądź delikatne uszczypnięcia. Doskonała technologia i precyzja przyrządów pozwalają na przeprowadzenie wyjątkowo bezpiecznej i skutecznej terapii, dającej zadowalający efekt końcowy. Przed zabiegiem należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Należy pamiętać, aby skóra była czysta, bez wykwitów. Nie może być również nadmiernie opalona. Na kilka dni przed laserowym usuwaniem blizn nie powinno wykonywać się mikro-dermabrazji oraz peelingów chemicznych. Powinno wystrzegać się leków – antybiotyków i środków przeciwdepresyjnych oraz ziół światło-uczulających. Po wykonanym zabiegu nie ma potrzeby przechodzenia rekonwalescencji. Laser nie powoduje uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka. Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten trwa przez około dwa dni. Dalszym etapem jest brązowienie skóry, pokrywanie się strupkami oraz jej łuszczenie. Regeneracja trwa od dwóch tygodni na twarzy do trzech tygodni na reszcie ciała. Możliwym powikłaniem są przebarwienia. Istnieje kilkanaście przeciwwskazań co do usuwania blizn. Zabiegu nie zaleca się między innymi: kobietom w ciąży, osobom posiadających nowotwory skórne, chorującym na cukrzycę czy uczuleniowcom na substancje światło-uczulające.

Doskonałym miejscem w Warszawie do zrealizowana zabiegu redukcji blizn, jest klinika medycyny estetycznej LaserCare, mieszcząca się przy ul. Grzybowskiej 5.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *